Srovnávač Pojistek - Srovnání pojištění zdarma a nezávazněPojištění odpovědnosti zaměstnance - pojistka na blbost

29.12.2015

Toto pojištění kryje zaměstnancovu vlastní nešikovnost. Lidový název této pojistky, tak zní „pojistka na blbost“, odborný termín je však pojištění zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli (odpovědnost zaměstance) nebo také odpovědnost z výkonu povolání.

Podmínky tohoto pojištění se u řady pojišťoven značně rozcházejí a liší. Pro pojištěného je však nejdůležitější určit zařazení jeho profese dle pracovní smlouvy a také výše limitů pojistného plnění. Zaměstnavatel může po zaměstnanci požadovat až 4,5 násobek jeho průměrného měsíčního platu. Limit plnění se potom počítá tak, že se jeden měsíční plat (např. 20tis.Kč vynásobí násobkem 4,5, tj. 20 x 4,5 = 90tis.Kč) např. 90-100tis.Kč nastaví se spoluúčastí, které se rovněž liší (od 1000,-Kč až po 1/3 z pojistné události nebo 30% z pojistné události). Analogicky je zřejmé, že čím je vyšší limit plnění, tím je vyšší i pojistné. Stejná logika platí i v případě výše spoluúčasti. Čím nižší spoluúčast, tím vyšší pojistné.

Dalšími záležitostmi a připojištěním v pojistce na blbost můžou být věci, které jsou standartně uváděny ve výlukách. Možností připojištění je možnost obsáhnout i řízení vozidla zaměstnavatele a jeho nešťastné poškození, pojištění řízení pracovního stroje (bez SPH) např. vysokozdvižný vozík, možnosti připojištění pro penály a pokuty (pro účetní) a další připojištění.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance je tedy krytí pro případ rizika nahodilé škodné události zaměstnance vůči zaměstnavateli při plnění pracovních povinností a úkolů. Nejčastějšími pojistnými událostmi jsou škody způsobené neobratností zaměstnanců, odpovědností za nesplnění povinností k odvrácení škody, nabourání vozidla a škoda způsobená na vozidla, krytí spoluúčasti při aplikaci havarijního pojištění, odpovědnost za ztrátu svěřených věcech a předmětech, odpovědnost za vystavené pokuty a penále od úřadů apod.

Pojistné je závislé na výši limitů, ale také na zvolené variantě spoluúčasti. Nejčastěji je však pojistné při limitu plnění okolo 100tis.Kč do 800,-Kč ročně, při 10% spoluúčasti.

Pozor však, pojišťovny nehradí škody způsobené z hrubé nedbalosti, škody způsobené úmyslně, manko nebo schodek na svěřených hodnotách, špatně nebo chybně provedenou práci při montážích, stavebních prací apod.

Pokud si nevíte rady, nechte si od nás poradit, na co si při sjednávání této pojistky dát pozor, aby vám po nešťastné události nezůstaly jen oči pro pláč.

U tohoto typu pojištění potřebujeme znát údaje o pojistníkovi a pojištěných, rozsah limitu pojistného plnění, možná připojištění, zařazení rizikovosti pojištěného, Vaše požadavky na měsíční pojistné, Vaše představy o pojistném plnění a krytí. 

Máte stávající pojistku a chcete ušetřit? Nebo si jen potřebujete zkontrolovat a přepočítat svoje pojistky?  Stačí přiložit scan stávající pojistné smlouvy nebo jej vyfotit z mobilu. Získáte porovnání pojišťoven v ČR a 100% servis. V případě, že Vám nabídneme srovnatelné pojistné rizika za lepší cenu, zajistíme pak i další servis! (výpověď stávající smlouvy, uzavření nové smlouvy).  

Nejčastěji srovnáváme a porovnáváme povinné ručeníhavarijní pojištěníživotní - rizikové pojištěnípojištění domácnosti a nemovitosti!  V průměru slevíme Vaši současnou pojistnou smlouvu až o 30% ! Naše obchodní slevy dosahují až 50% z cen běžného pojistného!

« Zpět


Spolupracujeme s těmito pojišťovnami

Pojišťovací produktyNovinky e-mailem

Chcete-li od nás dostávat pravidelně informace, zaregistrujte Váš e-mail.