Srovnávač Pojistek - Srovnání pojištění zdarma a nezávazněNejlevnější havarijní pojištění - porovnání pojištění 2016

01.01.2016

Havarijní pojištění patří mezi dobrovolné služby pojišťoven. Nejedná se o zákonnou povinnost spojenou s provozem vozidla. Klient mají na zvážení zda-li havarijní pojištění sjednají nebo nikoliv. A k čemu je tzv. „havko“ nebo taky "havarijko"? U novějších vozidel, bývají havarijní pojištění povinností, poněvadž jsou financována přes leasingové společnosti nebo pomocí spotřebitelských úvěrů. Právnickým nebo fyzickým osobám poskytne finanční instituce spotřebitelský úvěr (popř. klient uplatní finanční nebo operativní leasing) a poněvadž vůz není ještě klientův (v případě splácení přes leasingovku) pak musí být pojištěn i na havarijní pojištění.

Havarijní pojištění kryje rizika pro případ havárie, vandalismu, odcizení, živelní pojištění, kdy sám pojistník (nebo pojištěný) způsobí dopravní nehodu a jsou viníky.

V tomto případě jde krytí škody poškozeného z povinného ručení a krytí viníka na vozidle z havarijního pojištění. Klient má možnost sjednat si havarijní pojištění z různými typy spoluúčastí. Má na výběr z 1% spoluúčastí, 5% ; 10% nebo i 20% spoluúčast. S vyšší spoluúčastí se snižuje i cena pojistného. Avšak to má i své „proti“ a to v případech, kdy skutečně dojde k pojistnému plnění. Pokud viník nehody uplatní svoje právo na havarijní pojištění, potom nese část krytí díky této spoluúčasti. Pro příklad: Stane se havárka, škoda je cca 100tis.Kč, klient má sjednáno 20% spoluúčast, min.20tis.Kč. V praxi toto znamená, že servis opraví vozidlo za 100tis.Kč, ale pojišťovna uhradí pouze 80tis.Kč, zbylá část je již na klientovi.

Kromě standartního havarijního pojištění do tohoto typu spadá i krytí pro případ vandalismu, odcizení nebo krádeže vozidla, krytí pro případ různých živlů (oheň, krupobití apod.), pojištění pro případ odcizení zavazadel apod.

U havarijního pojištění je třeba pro co nejnižší výpočet pojistného znát značku a typ vozidla, rok první registrace vozidla, kubaturu v ccm, kW, hmotnost vozidla a počet najetých měsíců bez nehod. Pojistná doba poté nastává ihned po sjednání počátku pojištění. U dražších vozidel je třeba u řady pojišťoven zajistit fotodokumentaci vozidla včetně VIN kódu vozidla.  

Máte stávající pojistku a chcete ušetřit? Nebo si jen potřebujete zkontrolovat a přepočítat svoje pojistky?  Stačí přiložit scan stávající pojistné smlouvy nebo jej vyfotit z mobilu. Získáte porovnání pojišťoven v ČR a 100% servis. V případě, že Vám nabídneme srovnatelné pojistné rizika za lepší cenu, zajistíme pak i další servis! (výpověď stávající smlouvy, uzavření nové smlouvy).  

Nejčastěji srovnáváme a porovnáváme povinné ručeníhavarijní pojištěníživotní - rizikové pojištěnípojištění domácnosti a nemovitosti!  V průměru slevíme Vaši současnou pojistnou smlouvu až o 30% ! Naše obchodní slevy dosahují až 50% z cen běžného pojistného!

« Zpět


Spolupracujeme s těmito pojišťovnami

Pojišťovací produktyNovinky e-mailem

Chcete-li od nás dostávat pravidelně informace, zaregistrujte Váš e-mail.